TURNUSY

Aktywna zima dla dzieci z niepełnosprawnościami- Białka Tatrzańska 08-15 luty 2020 r.

W lutym odbył się nasz projekt zimowy- „aktywna zima dla dzieci z niepełnosprawnościami”. Po raz pierwszy nasi Podopieczni mieli okazję zasmakować uroków narciarstwa. To było niesamowite uczucie. Spójrzcie sami!

Cele „aktywnej zimy dla dzieci z niepełnosprawnościami”:

1. Budowanie świadomości niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym nauki jazdy na nartach, w codziennej rehabilitacji oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.
  2. Przełamywanie barier i stereotypów- przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu.
  3. Wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.

Dziękujemy naszym Darczyńcom, dzięki którym nasze projekty mogą być realizowane.

Turnus rehabilitacyjny ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny „Neptun” Jantar 17.08.2019- 31.08.2019
Turnus rehabilitacyjny ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny „Neptun” Jantar 18.08.2018- 01.09.2018
Turnus rehabilitacyjny ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny „Neptun” Jnatar 19.08.2017- 02.09.2017
AKCJE i WYDARZENIA ROWEROWE
Wola Wspólnego Rowerowania - sierpień- wrzesień 2019
W ramach projektu zorganizowane zostały spotkania stacjonarne mające na celu zapoznanie się z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerem oraz wycieczki rowerowe „szklakiem wolskich parków”. Wycieczki rowerowe: dystans oraz tempo jazdy dostosowane były do uczestników, a rowerzyści w ich trakcie mogli zapoznać się z infrastrukturą wolską, nie tylko rowerową, ale m.in. odwiedziliśmy tężnie na Woli w Parku Sowińskiego, lunety do obserwacji nieba w Parku „Moczydło”, pumptrack w Lasku na Kole oraz fontanny multimedialne w Parku Szymańskiego. W projekcie wzięło udział prawie 80 uczestników, a razem na rowerach przejechaliśmy ponad 1.100 km.

Projekt „WOLA Wspólnego rowerowania” finansowany jest ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.

Dziękujemy serdecznie za udział.

Cele projektu:
  1. Integracja lokalnej społeczności poprzez znajdowanie wspólnych pasji oraz ich wspólne dzielenie.
  2. Promocja zdrowego, aktywnego trybu życia
  3. Promocja zrównoważonej mobilności wśród dzieci i dorosłych.
odLOTTOwa jazda z Tour de Fundacja edycja 2019
730 km po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci -wyprawa rowerowa 13-17 lipiec 2019 r.
Wyprawa rowerowa "Dzieci dla Dzieci" 16 czerwiec 2019
Warsztaty dla przedszkolaków połączone z rodzinnym rajdem rowerowym - maj 2019 r.
Główna wyprawa rowerowa 14-18 lipiec 2018 „726 km rowerem po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci”- „Dorośli dla Dzieci”
16 czerwca 2018 r. odbyła się pierwsza edycja „Tour de Fundacja- Junior” Dzieci dla Dzieci
Wyprawa rowerowa – lipiec 2017 „400 km trasy charytatywnej”