WYJAZDY AKTYWIZUJĄCO- REHABILITACYJNO- WYPOCZYNKOWE
Letni wyjazd aktywizująco- rehabilitacyjno- wypoczynkowy 15.08.2020 do 29.08.2020 r.

Letni wyjazd aktywizująco- rehabilitacyjno- wypoczynkowy odbył się w ośrodku „Neptun” w nadmorskiej miejscowości Jantar również z tym roku. Na szczęście pandemia wywołana Covid -19 nie pokrzyżowała nam planów! A my nie daliśmy się „lock down”! W tym roku w naszym letnim wyjeździe brało udział 24 osobowa grupa składająca się z dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów.

Nasz projekt odbył się również dzięki wsparciu naszych Darczyńców, za co serdecznie dziękujemy. Kto to nas wsparł, zobaczyć możecie w zakładce Donatorzy

Letni wyjazd aktywizująco- rehabilitacyjno- wypoczynkowy odbywał się w dniach 15.08.20 do 29.08.20. Głównym jego celem są działania włączające oraz przeciwdziałające wykluczeniu społecznemu. Jak co roku dzieci korzystały z hipoterapii, która zawsze cieszy się dużym zainteresowaniem.

Nie zabrakło również atrakcji. Uczestnicy naszego projektu przez 3 słoneczne dni mogli korzystać z przejażdżek motorówką po Zalewie Wiślanym. Było dużo obaw, a później jeszcze więcej uśmiechów. Wspomnienia na pewno zostaną na długo…….

Mniej ekstremalnymi zajęciami był codzienny Aqua- aerobic prowadzony przez Kajetana oraz relaksacja dla opiekunów. Dzieci z opiekunami również wykonywały najróżniejsze prace- oczywiście nie zabrakło nagród za mega zaangażowanie.

Jako, że wakacje to czas również odpoczynku, był czas na wspólne plażowanie, wspólne zachody słońca. Były również wieczorne pogaduchy. Odkrywaliśmy w sobie również muzyczne talenty- podczas wieczorów z Karaoke.

To był czas ładowania akumulatorów na następny pracowity czas.

Cele letniego wyjazdu aktywizująco- rehabilitacyjno- wypoczynkowego:

1. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
  2. Zapewnienie także w wakacje rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci wzbogaconej o hipo.
  3. Budowanie świadomości niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze, w codziennej rehabilitacji oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.
  4. Wsparcie finansowe dla rodzin z dziećmi niepełnosprawnymi.
Aktywna zima dla dzieci z niepełnosprawnościami- Białka Tatrzańska 08-15 luty 2020 r.
Turnus rehabilitacyjny ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny „Neptun” Jantar 17.08.2019- 31.08.2019
Turnus rehabilitacyjny ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny „Neptun” Jantar 18.08.2018- 01.09.2018
Turnus rehabilitacyjny ośrodek wypoczynkowo- rehabilitacyjny „Neptun” Jnatar 19.08.2017- 02.09.2017
AKCJE i WYDARZENIA ROWEROWE
Tour rowerowy 754 km "Covidowa" rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami 11-15 lipiec 2020 r.
W dniach 11-15 lipiec 2020 r. odbyło się nasze główne wydarzenie „Tour rowerowy 754 km „Covidowa” rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami”. Jak zawsze na starcie czekała na nas około 20 grupa rowerzystów, wraz z którymi ruszyliśmy w drogę.  Całą trasę, która finalnie liczyła ponad 700 km pokonana została przez nas w 5 dni. Nasza trasa i wysiłek fizyczny, który w to wkładamy jest podziękowaniem dla wszystkich Darczyńców, dzięki którym w tym specyficznym roku dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie wezmą udział w „Covidowej” rehabilitacji połączonej z hipoterapią. Wśród osób biorących udział w naszej wyprawie są również osoby niepełnosprawne. Pamiętaj nie musisz przejechać całej trasy, aby pokazać, że nasze cele są dla Ciebie ważne!

i Ty możesz "spsocić" z nami coś dobrego

Cele wyprawy rowerowej:
  1. Pozyskanie środków na cele statutowe fundacji „Tour de Fundacja- akcja charytatywna”, w tym organizację „Covidowej” rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci połączonej z hipoterapią.
  2. Budowanie świadomości i społecznej odpowiedzialności biznesu.
  3. Budowanie świadomości osób z niepełnosprawnościami oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze, w codziennej rehabilitacji oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.
Wola Wspólnego Rowerowania - sierpień- wrzesień 2019
odLOTTOwa jazda z Tour de Fundacja edycja 2019
730 km po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci -wyprawa rowerowa 13-17 lipiec 2019 r.
Wyprawa rowerowa "Dzieci dla Dzieci" 16 czerwiec 2019
Warsztaty dla przedszkolaków połączone z rodzinnym rajdem rowerowym - maj 2019 r.
Główna wyprawa rowerowa 14-18 lipiec 2018 „726 km rowerem po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci”- „Dorośli dla Dzieci”
16 czerwca 2018 r. odbyła się pierwsza edycja „Tour de Fundacja- Junior” Dzieci dla Dzieci
Wyprawa rowerowa – lipiec 2017 „400 km trasy charytatywnej”