AKCJE I WYDARZENIA ROWEROWE

Dlaczego promujemy jazdę na rowerze?

Realizujemy cele zrównoważonego rozwoju (The Sustainable Development Goals):

poprzez cel 3- zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie- umiarkowana aktywność fizyczna dla każdego;

poprzez cel 11- uczynić miasta i osiedla ludzkie bezpiecznymi, stabilnymi, zrównoważonymi oraz sparzającemu włączeniu społecznemu;

poprzez cel 13- działania przeciwko zmianom klimatycznym i ich skutkom- wykorzystywanie roweru jako środka transportu w dużych aglomeracjach, promujemy zrównoważoną mobilność wśród dorosłych i dzieci;

Angażujemy społeczność lokalną poprzez umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wydarzeń rowerowych;

Promujemy aktywność fizyczną, wdrażamy nawyki zdrowego stylu życia oraz podnosimy sprawność fizyczną, podnosimy świadomość na temat możliwości spędzenia aktynie czasu w przestrzeni miejskiej oraz na łonie natury.

 

Aktywnie rowerem przez Białołękę i okolice

Aktywnie rowerem przez Białołękę!

„Aktywnie Rowerem przez Białołękę i jej okolice” to  projekt realizowany we współpracy z Białołęckim Ośrodkiem Sportu. To cykliczne wycieczki, których celem jest krzewienie kultury fizycznej, promowanie aktywności fizycznej, wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia oraz podnoszenie własnej sprawności fizycznej. Zajęcia odbywać się będą w każdą sobotę od 11 czerwca do 24 września 2022 r., z wyłączeniem długich weekendów (18 czerwca 2022 r. oraz  13 sierpnia 2022 r.).

W rowerowej zabawie mogą brać udział nie tylko mieszkańcy Dzielnicy Białołęka, ale również pozostałych dzielnic m.st. Warszawy. Czas trwania pojedynczej wycieczki szacowany jest na 2 godziny (ok. 20-35 km – tempo i dystans dostosowane zostanie do umiejętności i wieku uczestników).

Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja 2022

Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja

Celem projektu „Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja jest krzewienie kultury fizycznej, promowanie aktywności fizycznej, wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia oraz podnoszenie sprawności fizycznej mieszkanek i mieszkańców m. st. Warszawy a także podnoszenie świadomości na temat możliwości spędzania aktywnego czasu w przestrzeni miejskiej.

Wycieczki odbywają się w każdy poniedziałek o godz. 17.30 od 25.04.22 do końca wakacji 2022 r. Czas trwania pojedynczej wycieczki szacowany jest na
2 godziny (ok. 20-35 km – tempo i dystans dostosowane zostanie do umiejętności i wieku uczestników).

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy Dzielnica Białołęka.

 

OdLOTTOwa jazda z Tour de Fundacja 2021

OdLOTTOWA jazda z Tour de Fundacja

Edit: Tour de Fundacja w rywalizacji rowerowej zajęła 2 miejsce! Przez 75 dni rywalizacji wspólnie stworzyliśmy społeczność rowerową 737 rowerzystów , łącznie wykręciliśmy 372.484,5 km Fundacja Lotto- organizator akcji przekazała na rzecz Tour de Fundacja kwotę 20 tys. PLN, która została przeznaczona na realizację zimowego projektu „Aktywna zima z Tour de Fundacja”.

Odlottowa jazda z Tour de Fundacja edycja 2021 trwa od 18.06.21 do 31.08.2021!!!!

Pomóż nam wyjeździć km - żeby WYGRAĆ - trzeba JEZDZIĆ

A do tego trzeba zgranej ekipy!!

Dołącz do drużyny Tour de Fundacja i wyjeżdżaj km na rowerze w #odlottowajazda

- Zrób to jak najszybciej

- Ty wykręcasz jak najwięcej km na rowerze a my wykręcimy aktywizację społeczno- ruchową dla dzieci z niepełnosprawnościami

Czekamy na Ciebie! Twoje rowerowe km mają mega moc!

Ideą akcji jest promowanie aktywności fizycznej i zaangażowania społecznego poprzez umożliwienie uczestnikom włączania się do akcji i wyjeżdżania kilometrów na rowerze, na rzecz Tour de Fundacja.

Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja 2021

Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja

„Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja” to projekt realizowany we współpracy z m.st warszawy Dzielnica Białołęka. To zajęcia ruchowe- cykliczne wycieczki rowerowe mieszkanek i mieszkańców m. st. Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkanek i mieszkańców Białołęki.

Celem projektu Aktywacja rowerowa z Tour de Fundacja jest krzewienie kultury fizycznej, promowanie aktywności fizycznej, wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia oraz podnoszenie sprawności fizycznej mieszkanek i mieszkańców m. st. Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkanek i mieszkańców Białołęki a także podnoszenie świadomości na temat możliwości spędzania aktywnego czasu w przestrzeni miejskiej.

Wycieczki odbywają się w każdy wtorek o godz. 17.30 od początku maja do końca września 2021 r. Czas trwania pojedynczej wycieczki szacowany jest na
2 godziny (ok. 20-35 km – tempo i dystans dostosowane zostanie do umiejętności i wieku uczestników).

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy Dzielnica Białołęka.

754 km dla Podopiecznych Tour de Fundacja

W dniach 10-14 lipiec 2021 r. odbyła się nasza coroczna długodystansowa wyprawa rowerowa. Jak zawsze dopisywały humory, zmęczenie oraz przyświecał szczytny cel- wyjazd dzieciaków z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunów na wakacyjną aktywację.

W tym roku w ramach wyprawy kręciliśmy również kilometry do Odlottowa jazda z Tour de Fundacja.

Sami zobaczcie jak było: 

filmik podsumowujący

Rowerowo, no i zdrowo

„Rowerowo, no i zdrowo” to projekt realizowany we współpracy z m.st warszawy Dzielnica Rembertów. To zajęcia ruchowe- cykliczne wycieczki rowerowe mieszkanek i mieszkańców m. st. Warszawy, ze szczególnym uwzględnieniem mieszkanek i mieszkańców Rembertowa.

Projekt realizowany był w okresie lipiec- wrzesień 2021 r.

Celem projektu jest podnoszenie sprawności fizycznej mieszanek i mieszkańców Rembertów poprzez krzewienie kultury fizycznej poprzez organizację wspólnych wycieczek rowerowych, promowanie aktywności fizycznej, wdrożenie nawyku zdrowego stylu życia a także podnoszenie świadomości na temat możliwości spędzania aktywnego czasu w przestrzeni miejskiej.
Zajęcia ruchowe w formie wycieczek rowerowych przeznaczone są dla osób powyżej 10 roku życia nieaktywnych lub mało aktywnych ruchowo, w szczególności w zakresie aktywności rowerowej.

Projekt współfinansowany jest ze środków m.st. Warszawy Dzielnica Rembertów.

Tour rowerowy 754 km "Covidowa" rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami

W dniach 11-15 lipiec 2020 r. odbyło się nasze główne wydarzenie „Tour rowerowy 754 km „Covidowa” rehabilitacja dzieci z niepełnosprawnościami”. Jak zawsze na starcie czekała na nas około 20 grupa rowerzystów, wraz z którymi ruszyliśmy w drogę.  Całą trasę, która finalnie liczyła ponad 700 km pokonana została przez nas w 5 dni. Nasza trasa i wysiłek fizyczny, który w to wkładamy jest podziękowaniem dla wszystkich Darczyńców, dzięki którym w tym specyficznym roku dzieci z niepełnosprawnościami oraz ich opiekunowie wezmą udział w „Covidowej” rehabilitacji połączonej z hipoterapią. Wśród osób biorących udział w naszej wyprawie są również osoby niepełnosprawne. Pamiętaj nie musisz przejechać całej trasy, aby pokazać, że nasze cele są dla Ciebie ważne! i Ty możesz "spsocić" z nami coś dobrego https://zrzutka.pl/uhk8je

Kliknij, aby obejrzeć:

filmik podsumowujący wyprawę

WOLA Wspólnego rowerowania

W ramach projektu, trwającego w okresie sierpień- wrzesień 2019 r. zorganizowane zostały spotkania stacjonarne mające na celu zapoznanie się z zasadami bezpiecznego poruszania się rowerem oraz wycieczki rowerowe „szklakiem wolskich parków”. Wycieczki rowerowe: dystans oraz tempo jazdy dostosowane były do uczestników, a rowerzyści w ich trakcie mogli zapoznać się z infrastrukturą wolską, nie tylko rowerową, ale m.in. odwiedziliśmy tężnie na Woli w Parku Sowińskiego, lunety do obserwacji nieba w Parku „Moczydło”, pumptrack w Lasku na Kole oraz fontanny multimedialne w Parku Szymańskiego.

W projekcie wzięło udział prawie 80 uczestników, a razem na rowerach przejechaliśmy ponad 1.100 km.

Projekt „WOLA Wspólnego rowerowania” finansowany jest ze środków m. st. Warszawy Dzielnicy Wola.


Dziękujemy serdecznie za udział.

Cele projektu:

 • Integracja lokalnej społeczności poprzez znajdowanie wspólnych pasji oraz ich wspólne dzielenie.
 • Promocja zdrowego, aktywnego trybu życia
 • Promocja zrównoważonej mobilności wśród dzieci i dorosłych.

odLOTTOwa jazda z Tour de Fundacja edycja 2019

OdLOTTOwa jazda z Tour de Fundacja to rywalizacja rowerowa. Wraz z 45 innymi organizacjami pozarządowymi stanęliśmy w szranki we wspólnym rowerowaniu. Organizacja, dla której wyjeżdżono najwięcej km, otrzymała nagrodę główną 100 tys. zł. na realizację uprzednio zatwierdzonego przez organizatora konkursu, Fundację Lotto, autorskiego projektu.

Właściwa rywalizacja rowerowa toczyła się od 24 czerwca do 30 września 2019 r. Zajęliśmy wysokie 7 miejsce w rankingu organizacji, przejechaliśmy ponad 345 tys. km. Zaangażowaliśmy do udziału w tej zabawie ponad 800 rowerzystów. To nasz ogromny sukces! Pokazaliśmy po raz kolejny, że mamy tę moc!

Dziękujemy Wam za Wasze km i mamy nadzieję do następnej edycji!

Cele projektu:

 • Promowanie aktywności fizycznej, w szczególności jazdy na rowerze.
 • Promowanie wrażliwości społecznej.

Warsztaty dla przedszkolaków połączone z rodzinnym rajdem rowerowym

11 maja 2019 r. na terenie przedszkola nr 253 w Warszawie odbył się rodzinny rajd rowerowy, oczywiście nie mogło nas tam zabraknąć. Po rajdzie odbył się piknik nie tylko z pysznościami ale również warsztaty rowerowe będące częścią projektu „zdrowo, bo rowerowo, bezpiecznie bo rodzinnie” współfinansowany przez Pomoc to Moc - społeczna odpowiedzialność PZU

Jak widać pogoda, humory oraz frekwencja dopisały.

Cele projektu:

 • Promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia dla całej rodziny poprzez promowanie turystyki rowerowej jako alternatywy dla wszechobecnej cyberprzestrzeni.
 • Angażowanie się lokalnej społeczności we wspólne spędzanie czasu.
 • Promowanie zdrowego i bezpiecznego stylu życia oraz bezpiecznych zachowań na rowerze.
 • Poprawa zdrowia i kondycji ruchowej całych rodzin.

Wyprawa rowerowa 730 km- Po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci

W dniach 13-17 lipiec 2019 r. odbyła się główna wyprawa rowerowa „730 km po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci”. Warszawa – Jantar- Warszawa -naszą przygodę rowerową rozpoczęliśmy w Warszawie w około 20 rowerzystów, na starcie akcję wsparł również znany i lubiany aktor Kuba Wesołowski. Całą trasę, która finalnie liczyła 754 km pokonało 6 rowerzystów (3 panie i 3 panów), pokonana została przez nas w 5 dni. Nasza trasa i wysiłek fizyczny, który w to wkładamy jest podziękowaniem dla wszystkich Darczyńców, dzięki którym w tym roku niepełnosprawne dzieci wraz z opiekunami wzięły udział w wakacyjnej rehabilitacji połączonej z animaloterapią (dogo- i hipoterapią). Wśród osób biorących udział w wyprawie są również osoby niepełnosprawne. Pamiętaj nie musisz przejechać całej trasy, aby pokazać, że nasze cele nie są Ci obce!

Cele wyprawy rowerowej:

 • Pozyskanie środków na cele statutowe fundacji „Tour de Fundacja- akcja charytatywna”, w tym organizację wakacyjnej rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci połączonej z animaloterapią: hipoterapią oraz dogoterapią.
 • Budowanie świadomości i odpowiedzialności społecznej.
 • Budowanie świadomości niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze, w codziennej rehabilitacji oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.

Wyprawa rowerowa "Dzieci dla Dzieci"

16 czerwca 2019 r. w niedzielę odbyła się wyprawa rowerowa dedykowana Rodziną z Dziećmi. Wyprawa pod hasłem „Dzieci dla Dzieci”- przekuwamy wysiłek fizyczny naszych dzieci w turnusy dla niepełnosprawnych dzieciaków, które w sierpniu pojadą razem z Tour de Fundacja na wakacyjną rehabilitację. Za przejechane kilometry przez wszystkich uczestników wyprawy firma Dechra Veterinary Products Polska przekaże środki finansowe na wyjazd dla niepełnosprawnych dzieci.

Cele dziecięcej wyprawy rowerowej:

 • Pozyskanie środków na cele statutowe fundacji „Tour de Fundacja- akcja charytatywna”, w tym organizację wakacyjnej rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci połączonej z animaloterapią: hipoterapią oraz dogoterapią.
 • Budowanie świadomości i odpowiedzialności społecznej wśród najmłodszych o potrzebie pomocy słabszym.

Wyprawa rowerowa- „726 km rowerem po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci”- „Dorośli dla Dzieci”

Wystartowaliśmy 14 lipca o godz. 8 spod siedziby PGE. Na starcie przywitała nas TVP Warszawa. Za relację bardzo dziękujemy. Ruszyliśmy w trasę – 20 rowerzystów, peleton prowadziła Julka na swoim handbike- Julka przejechała z nami 23 km! – aż do Jabłonnej! Specjalne podziękowania dla Julki, która pokazała, że „chcieć to móc”.

Co nas zaskoczyło po drodze? Pozytywna energia i ludzie, którzy postanowili wkręcić się z nami w naszą Tour de Fundacja akcję charytatywną. Razem przejechaliśmy 5.347 km po turnusy dla niepełnosprawnych dzieci. Po drodze mieliśmy wywrotkę (Agnieszka i Jacek najechali na siebie i się poturbowali- na szczęście nie groźnie!), Antek złapał 2 razy gumę, a Maciej po wyprawie musiał oddać rower do serwisu (pęknięta szprycha i scentrowane koło). Kilka drobnych problemów technicznych w safty carem, na szczęście zakończonych happy endem. Zagubiony portfel Antka okazał się być w samochodzie, a pozostawione gdzieś po drodze spodenki rowerowe Maćka, odnalazły się w torbie Jacka, hmmm……

Chwile ulotne jak motyle łapała Agnieszka! Dzięki.

Nasz turnus „wakacyjna rehabilitacja dla niepełnosprawnych dzieci” startuje już 18 sierpnia! Uśmiech na twarzach dzieci, które z nami jadą, to Wasza zasługa. Dziękujemy Wszystkim Uczestnikom i Darczyńcom za wsparcie naszej akcji!

Cele wyprawy rowerowej:

 • Pozyskanie środków na cele statutowe fundacji „Tour de Fundacja- akcja charytatywna”, w tym organizację wakacyjnej rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci połączonej z animaloterapią: hipoterapią oraz dogoterapią.
 • Budowanie świadomości i odpowiedzialności społecznej.
 • Budowanie świadomości niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze, w codziennej rehabilitacji oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.

Pierwsza edycja „Tour de Fundacja - Junior” Dzieci dla Dzieci

16 czerwca 2018 r. odbyła się dziecięca wyprawa rowerowa. Pogoda nam oczywiście dopisała, frekwencja Uczestników również! W liczbie więc 39 ruszyliśmy w naszą wyprawę "Dzieci dla Dzieci". Były uśmiechy, zmęczenie, grill i zabawa- wszystko poszło więc zgodnie z planem. I choć rachunek prawdopodobieństwa wskazywał, że ktoś musi złapać gumę- udało się bezawaryjnie dotrzeć do celu. Po drodze był tylko na szczęście niegroźny upadek związany z podziwianiem nisko latających samolotów nad Bemowem. Razem nakręconych wspólnie km było aż ponad 883!
Dziękujemy!

Cele dziecięcej wyprawy rowerowej:

 • Pozyskanie środków na cele statutowe fundacji „Tour de Fundacja- akcja charytatywna”, w tym organizację wakacyjnej rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci połączonej z animaloterapią: hipoterapią oraz dogoterapią.
 • Budowanie świadomości i odpowiedzialności społecznej wśród najmłodszych o potrzebie pomocy słabszym.

Wyprawa rowerowa „400 km trasy charytatywnej”

W lipcu 2017 roku odbyła się pierwsza wyprawa rowerowa pod szyldem fundacji „Tour de Fundacja – akcja charytatywna”. Rowerami pokonaliśmy „400 km trasy charytatywnej” kręcąć do nadmorskiego ośrodka rehabilitacyjnego Neptun w Jantar. To właśnie w tym ośrodku 6 dzieci niepełnosprawnych wraz z opiekunami mogła spędzić 2 tygodnie wakacyjnej rehabilitacji. Odbyło się to dzięki 15 Darczyńcom. Razem pokonaliśmy ponad 1200 km, zaczynając wraz z 17 innymi rowerzystami, kończąc trasę we dwójkę.

Cele wyprawy rowerowej:

 • Pozyskanie środków na cele statutowe fundacji „Tour de Fundacja- akcja charytatywna”, w tym organizację wakacyjnej rehabilitacji dla niepełnosprawnych dzieci.
 • Budowanie świadomości i odpowiedzialności społecznej.
 • Budowanie świadomości niepełnosprawnych oraz członków ich rodzin i najbliższego otoczenia odnośnie roli aktywności fizycznej, w tym jazdy na rowerze, w codziennej rehabilitacji oraz jej wpływie na jakość i długość ich życia.

film podsumowujący wyprawę 2021

film podsumowujący wyprawę 2020

film podsumowujący wyprawę 2019

film podsumowujący akcję 2019

film podsumowujący wyprawę 2018

film podsumowujący wyprawę 2017